RESULTAT UTSTÄLLNING
6-7 AUGUSTI 2022

DOMARE VALPAR - SUSANNE FAGRELL

DOMARE ÖVRIGA - EVA ERIKSSON, SVERIGE

VALPAR 4-6 MÅNADER, HANAR

1. Sparvöga's Just Like Daddy - Hederspris
2. Amribells Yoda Yapp Yang - Hederspris
3. Mastrells Viktor - Hederspris

VALPAR 4-6 MÅNADER, TIKAR

1. Stolta Ebbas Charming Cheri af Yrsa - Hederspris
2. Rödlundas Mira K-Dotra - Hederspris
3. Stolta Ebbas Carma Colette af Yrsa - Hederspris
4. Amribells Yaffa Yazz Yes - Hederspris

BIR-VALP, 4-6 MÅN

BIM-VALP, 4-6 MÅN
Stolta Ebbas Charming Cheri af Yrsa

Sparvöga's Just Like Daddy

VALPAR 6-9 MÅNADER, HANAR

1. Baltimoore Rasmus Klump - Hederspris
2. Adorados Emhyr - Hederspris
3. My Monja's Toma Galaxy - Hederspris
4. Hedram Hunters Shy-Guy - Hederspris

VALPAR 6-9 MÅNADER, TIKAR

1. Samkas Mispel Milladatter - Hederspris
2. Mai Tuk Jade - Hederspris
3. Purvelns Saff Puzzi - Hederspris
4. Hjemlys Odelsjente Olga A-Meriadoc - Hederspris

BIR-VALP, 6-9 MÅN

BIM-VALP, 6-9 MÅN

Samkas Mispel Milladatter

Baltimoore Rasmus Klump

BIR + BIS-VALP, TOTAL

BIM-VALP, TOTAL
Samkas Mispel Milladatter

Baltimoore Rasmus Klump

JUNIORKLASS, HANAR

1. Sofalex Mulle Meck - CK
2. Björnvaktaren's Bruno
3. Sjölyckans Real Rocky
4. Björnvaktarens Mads

JUNIORKLASS, TIKAR

1. Mastrells Stina - CK
2. Storhovens Hooliganz Holiday - CK
3. Candelinz Raffiga Rynka
4. Polly

BIR-JUNIOR

BIM-JUNIOR

Sofalex Mulle Meck

Mastrells Stina

UNGHUNDSKLASS, HANAR

1. Sparvöga's Go Bananas - CK
2. Stolta Ebbas Yvain af Yskin - CK
3. Stolta Ebbas Yarilo af Yskin
4. Adorados Tapper

UNGHUNDSKLASS, TIKAR

1. Stolta Ebbas Verdandi Yskin af Yrsa - CK
2. Sparvöga's Fairytale
3. Sparvöga's Fancy Pants
4. Samkas Miss Brunette 2MM

BIR-UNGHUND

BIM-UNGHUND

Sparvöga's Go Bananas

Stolta Ebbas Verdandi Yskin af Yrsa

ÖPPEN KLASS, HANAR

1. Kitenga Happy Hozz - CK
2. Leonberget'z Golden Goal - CK
3. Änglarnas Pompe de Lux - CK
4. Haritzas Jairo - CK

OPLACERAD MED CK:
* Baltimoore Calle Schewen

ÖPPEN KLASS, TIKAR

1. Baltimoore Lilla Svarta Sara - CK
2. Youhais Freja - CK
3. Drömvinden's Only Me Obelixa - CK
4. Baltimoore Yvonne I Olsen-Banden - CK


CHAMPIONKLASS, HANAR

1. Samkas Mr. Milo Merg - CK
2. Baltimoore Benny I Olsen-Banden - CK
3. Jackpotjack - CK
4. Leonberget'z Golden Legend - CK

OPLACERADE MED CK:
* Baltimoore Poul Reichhardt
* Hennagardens Lieto Ladro
* Mio

CHAMPIONKLASS, TIKAR

1. Samkas Mena MM - CK
2. Candelinz Just A Joyful Jippy - CK
3. Mastrells Nellie - CK
4. Yasmines-Hope - CK

OPLACERADE MED CK:
* Björkils Bertamärta
* Leonberget'z Golden Tiger
* Stolta Ebbas Jarla Jofrid Of Sweden


VETERANKLASS, HANAR

1. My Bonnie Rundhåndede Robert - CK
2. Yellowskin's Lille Keenan Kaftan - CK
3. Stolta Ebbas Rögnir Ratatosk
4. Bonteas Gangstern-Gustaf

VETERANKLASS, TIKAR

1. Nattrajens Cayenne - CK
2. Bonteas Fagra-Fanny - CK
3. Björkils Betty-Bop - CK
4. Snöflinga

BIR-VETERAN


BIM-VETERAN

Nattrajens Cayenne

My Bonnie Rundhåndede Robert

BÄSTA HANHUNDSKLASS

1. Kitenga Happy Hozz - CERTIFIKAT & SE UCH
2. Samkas Mr. Milo Merg - RESERVCERTIFIKAT
3. Baltimoore Benny I Olsen-Banden
4. My Bonnie Rundhåndede Robert

BÄSTA TIKKLASS

1. Samkas Mena MM
2. Baltimoore Lilla Svarta Sara - CERTIFIKAT
3. Youhais Freja - RESERVCERTIFIKAT
4. Candelinz Just A Joyful Jippy

BIR & BIS

BIM

Samkas Mena MM

Kitenga Happy Hozz

BÄSTA AVELSKLASS

1. Björkils Russe-Ruu
Ägare: Angelica Lauth, Karlstad

BÄSTA UPPFÖDARKLASS

1. Samkas kennel - HEDERSPRIS
Kari och Alf Andresen, Gjerdrum, Norge

2. Baltimoore kennel - HEDERSPRIS
Angelita Nooni, Tenhult

3. Stolta Ebbas kennel - HEDERSPRIS
Erika och Kent Karlsson, Töreboda

4. Yellowskin's kennel - HEDERSPRIS
Anna Tjäder, Umeå