ÖVRIGA TÄVLINGSRESULTAT
5-7 AUGUSTI 2022

Tävlingar fredag

Agility blåbärsklass, small

1. Pepparkakshusets Nikki
Anita Gunnarsson

2. Ekeröds Ztella
Ulrika Aronsson

3. Drömvinden's Lucky Me Im In Love
Nellie Hultberg

Agility blåbärsklass, medium

1. Stjärnelund's Bruno
Kristina Jönsson


Hoppklass, small

1. Drömvinden's Flax From Tucker
Christina Enoksson

2. Änglarnas Klara Kassiopeja
Christina Enoksson

3. Pepparkakshusets Nikki
Anita Gunnarsson

4. Tamoras Xuper Xindie
Caroline Adamson

5. Yellowskin's Lille Tiga är Guld
Maria Bylund

Hoppklass, medium

1. Aagerups Micke Mackmyra
Claes Rörstam

2. Rippåsens Läkerol
Martina Ehnar

3. Aagerups Äddy
Claes Rörstam

4. Kråkeberga Gårds Screw Driver
Christin Karlsson

5. Xantemi's A-Boris
Karin Holm

Agilityklass, small

1. Kitenga Happy Hippi
Christina Enoksson

2. Drömvinden's Flax From Tucker
Christina Enoksson

3. Änglarnas Klara Kassiopeja
Christina Enoksson

4. Yellowskin's Lilla Tiga är Guld
Maria Bylund

5. Pepparkakshusets Nikki
Anita Gunnarsson

Agilityklass, medium

1. Aagerups Micke Mackmyra
Cleas Rörstam

2. Kråkeberga Gårds Screw Driver
Christin Karlsson

Agility KM - totalvinnare

1. Drömvinden's Flax From Tucker
Christina Enoksson

2. Aagerups Micke Mackmyra
Claes Rörstam

3. Änglarnas Klara Kassiopeja
Christina Enoksson

4. Kråkeberga Gårds Screw Driver
Christin Karlsson

5. Pepparkakshusets Nikki
Anita Gunnarsson

6. Yellowskin's Lilla Tiga är Guld
Maria Bylund


Viltspår KM

1. Linderosens Säteriets-Zäta
Michaela Österman

2. Navarras Modiga Malla
Susanne Plånborg

3. Kangelani's Hopeful Bellnodie
Ann-Sophie Lindman

4. Gassman's Bill
Elisabeth Thisner

5. Storhovens Golden Dream
Michaela Österman


Lydnad, startklass

1. Lillstintans Supersnälla Silversara
Sofi Nilsson

2. Rippåsens Läkerol
Martina Ehnar

3. Änglarnas Klara Kassiopeja
Christina Enoksson

4. Rippåsens Pino Piracaia
Martina Ehnar

5. Kitenga Happy Hippi
Christina Enoksson

Lydnad, klass 1

1. Ekeröds Ztella
Ulrika Aronsson


Tävlingar lördag

Kom-som-du-är

Belatrix-Pax-N
Gunilla Thynell

Veteran-veteran

Stolta Ebbas Lin of Tinka 10 år, tillsammans med matte 60+.


Rallylydnad nybörjarklass

1. Rippåsens Pinolina
Frida Sandklef

2. Linderosens Fräcka-Frida
Renée Lindegren

3. All It Takes Treasure
Ingrid Johansson

4. Tamoras Fairytale Faye
Sofi Nilsson

5. Hamlengårdens Praktfulle Plura
Karin Holm

Rallylydnad fortsättningsklass

1. Xantemi's A-Boris
Karin Holm

2. Kitenga Happy Hippi
Christina, Enoksson

3. Lillstintans Supersnälla Silversara
Sofi Nilsson

4. Elsamåves Finfina Figge
Annelie Frejås

5. Yellowskin's Lilla Tiga är Guld
Maria Bylund

Rallylydnad mästarklass

1. Vänaste-Valter
Diana Huuki

2. Rippåsens Läkerol
Martina Ehnar

3. Superdupers Favorite Red Label
Sofie Hedlund

4. Drömvinden's Flax From Tucker
Christina Enoksson

5. Änglarnas Klara Kassiopeja
Christina Enoksson


Barn med hund - vinnare

1. ??????

Rasspecialens snabbaste hund

1. Caroline & Tuva, 4,85 sek
2. Anton & Pompe, 5,04 sek
3. Caspian & Brage, 5,08 sek


Tävlingar söndag

Nosework klass 1

1. Tamoras Lovely Landon
Johanna Spethz

2. Fjellalunda's Ester Liv
Erika Helmvik

3. Gårdsmyrans Fagra Freja Af Umbra
Linda Holst

4. Candelinz Passpå Poppiga Polka
Åke Wirdeman

5. All It Takes Black Treasure
Ingrid Johnsson

Nosework klass 2

1. Humle
Linda Holst

2. Leonberget'z Saxo Grammaticus
Agneta Wändell


Barn med hund - vinnare

????

Rasspecialens allroundhund

Kitenga Happy Hippi
Deltagit i fyra grenar

Äldsta deltagande hund

Nattrajens Cayenne
Född 2007-04-24